Anasayfa > Medya > Semerkand TV
Semerkand TV

Semerkand Televizyonu yayın hayatına başladığı 29 Mayıs 2010’dan beri “Gönüller Yapmaya Geldik” diyor. Gözden ırak olan gönülden ırak olmasın diye gönüllere layık olanı gözler önüne getiriyor.

İslâmi değerleri en önemli ilke kabul ediyor. Bütün yayınlarını büyük bir hassasiyetle alanında uzman hocaların rehberliğinde hazırlıyor.

Televizyonun doğasının farkında olmasına rağmen değerlerinden taviz vermeden kaliteli ve izlenir bir televizyonculuk yapabileceğini düşünüyor. Türkiye’nin HD altyapıyla kurulan ilk televizyon kanalı olarak yayınlarının neredeyse tamamını kendi üretiyor.

Menkıbe, sohbet, vaaz geleneği televizyondan çok eski bir geçmişe dayanıyor. İslâm’ın topluma anlatılması konusunda eşsiz bir miras meydana getiriyor. Semerkand Televizyonu da bu mirası sahiplenerek yeni dini program formatları geliştiriyor. Müslümanların hiç değişmeyen sözünün zamana, mekâna ve şartlara uygun söyleniş şekillerini arıyor.

Kültür, aktüalite, kadın, çocuk, aile, haber, ekonomi, tarih, spor… Vb. programlarına da önem veriyor. Böylece dinin hayatın her alanını kuşattığını da göstermek istiyor. Her şeyin olduğu gibi televizyonculuğun da en iyisinin değerleri ışığında yapılacağına inanıyor.