Anasayfa > Bizden Haberler > Başbakan Erdoğan'dan Takdir!

Başbakan Erdoğan'dan Semerkand'a Takdir!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bosna Hersek gezisinde Semerkand'ın yapmış olduğu faaliyetleri ve çalışmaları dinledi, memnuniyetlerini dile getirdi

Gerek kültürel gerekse sosyal faaliyetleriyle Bosna Hersek'e hizmet götüren Semerkand, Bosna Hersek'te yaptığı faaliyetlerle takdir topluyor. Semerkand Bosna Hersek Sorumlusu İsmail Neziroviç, Bosna Hersek'te yapılan çalışmalar hakkında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ı bilgilendirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Semerkand heyetine şunları söyledi: "Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç ile vefat tarihi 19 Ekim 2003 gününden bir gün önce görüştüm. Kendisine gerekiyorsa tedavisinin Türkiye'de devam ettirilebileceğini söyledim. Kendisi, vaktinin tamam olduğunu ve bu topraklarda ölmek istediğini belirtip vefatından sonra Bosna Hersek'e sahip çıkmamız gerektiğini, Bosna'nın bize emanet olduğunu söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Semerkand heyetine dönerek sizlerin burada yapmış olduğunuz faaliyetler, dün bu ülkedeki bizim Aliya İzzetbegoviç'e verdiğimiz sözün devamı niteliğindedir. Bizim Semerkand gibi Sivil Toplum Örgütlerine çok ihtiyacımız var." dedi.

Semerkand heyeti Semerkand dergisinin Bosna Hersek'te Bosnakça hizmet verdiğini söylemesi üzerine Başbakan Erdoğan bundan dolayı da memnuniyetini belirtti.

Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği)'nin de temaslarda bulunduğu programda Başbakan Erdoğan ve bakanlara yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgiler verildi. Başbakan Erdoğan ve bakanlar, her iki derneğin yaptığı hizmet ve faaliyetlerden son derece memnun olduklarını dile getirdiler.

Bizden Haberler