Anasayfa > Basım Yayın > Dergi > Semerkand Dergisi
Semerkand Dergisi - Semerkand Aile - Mostar Dergisi
Semerkand Dergisi

1999 yılında yayınlanmaya başlayan Semerkand dergisi, tasavvufî anlayış ve ahlâkı bugünün dünyasına taşımayı ana hedef olarak seçti. Temel dinî konulardan tarihe, edebiyata ve mizaha kadar geniş bir konu yelpazesi ile okuyucularıyla buluştu. Bu yayın çizgisiyle farklı alanlarda tasavvufî dilin yalınlığını, sıcaklığını, kuşatıcılığını yeniden üretme çabasına girişti. Bu çabasını “kitle dergisi” olmanın bir gereği olarak sade bir dil, zengin ve dinamik bir görsellikle destekledi.

Semerkand dergisi, güncel politikadan, değişken ve yorucu gündemden, her tür polemikten uzak çizgisiyle okuyucularına gönül ve zihin duruluğu vaat ediyor. Modern dünyanın doğruyla yanlışı, önemliyle önemsizi birbirine karıştıran tozu dumanına rağmen sakinleşmeye, bir iç yolculuğuna, kendini keşfetmeye çağırıyor.

Semerkand dergisi bu yayın politikasıyla geniş bir okur kesiminin ilgisine mazhar olmuş bulunuyor. İstikrarlı bir büyümeyle bugün 200 bine yakın okurla buluşuyor. Ayrıca her ay özenle hazırlanmış bir eki de çocuklara hediye ediyor.